The Black Mirror II chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

Black.Mirror.II.Proper

25 września 2009 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )

Pentium III 1.4 GHz, karta grafiki 128 MB, 1 GB RAM, Windows XP/Vista

Oficjalna kontynuacja wydanej w 2003 roku gry przygodowej. W przeciwieństwie do pierwszej części, która wyprodukowana została przez firmę Future Games, The Black Mirror 2 jest dziełem niemieckiego studia developerskiego Cranberry Productions, dawniej znanego pod nazwą 4Head Studios (autorzy m.in. przygodówki Magiczny Kamień).

Akcja omawianego sequela rozgrywa się w 1993 roku, a więc dwanaście lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie sagi The Black Mirror. Tym razem gracz wciela się w postać mężczyzny o imieniu Darren, a zabawa rozpoczyna się w niewielkim miasteczku Biddeford, zlokalizowanym w Nowej Anglii. Główny bohater poznaje tu sympatyczną Angelinę. Darren wkrótce odkrywa, iż kobieta znalazła się w kręgu zainteresowań jego despotycznego szefa. Ponadto Angelinę poszukuje jeszcze inna osoba, najwyraźniej nie mająca wobec niej dobrych intencji.

Darren postanawia bliżej przyjrzeć się tej sprawie i na tym właśnie problemie skupiają się początkowe rozdziały gry. Prowadzone przez głównego bohatera śledztwo wkrótce zaczyna odsłaniać dalsze tropy, obfitując jednocześnie w wiele zaskakujących momentów. The Black Mirror 2 zachowuje znany z pierwszej części tej serii nastrój grozy. Najważniejsze postępy gracza obrazowane są za pośrednictwem profesjonalnie wykonanych scenek przerywnikowych.

Główny bohater w trakcie swojego śledztwa odwiedza wiele ciekawych lokacji, wśród których nie zabrakło miejscowości Willow Creek, doskonale znanej sympatykom pierwszej odsłony omawianej sagi. Opisywany sequel pozostaje w zgodzie ze swoim pierwowzorem, oferujący klasyczny model rozgrywki, opierający się na konieczności odnajdywania i umiejętnego używania interaktywnych obiektów, rozwiązywania mniej lub bardziej złożonych zagadek logicznych oraz przepytywania napotykanych postaci niezależnych. Ponownie całkowicie zrezygnowano z wszelakich scenek zręcznościowych, umożliwiając graczowi staranne planowanie kolejnych posunięć.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części, The Black Mirror 2 można przyporządkować do gatunku przygodówek 2.5D. Oznacza to, iż Darren przemieszcza się po dwuwymiarowych, prerenderowanych i bardzo szczegółowo wykonanych tłach. Wszystkie postaci, włącznie z głównym bohaterem, wykonane zostały już jednak w pełnym trójwymiarze. Duży nacisk położono też na ukazanie realistycznej animacji ich zachowań. Interfejs pozostawiono w niezmienionej postaci, tak więc ma się do czynienia z klasycznym mechanizmem typu point & click (zabawa wyłącznie przy użyciu myszy).

http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=11365

Rozmiar: 3.11 GiB

sprawdź horoskop