TAKEDA 3 chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

Magitech Corporation ( producent )

27 lutego 2009 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )
27 lutego 2009 ( data premiery w USA ) (NTSC)

tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: LAN / Internet liczba graczy: 1-2
wymagania wiekowe: brak ograniczeń

wymagania sprzętowe: Pentium 4 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP SP2

Kontynuacja sagi gier strategicznych przenoszących nas do burzliwych czasów feudalnej Japonii. Wcielamy się w dowódcę jednego z wielkich klanów i podejmujemy walkę o dominację.

Takeda 3 to kolejna odsłona serii gier strategicznych stworzonych przez studio Magitech Corporation. Firma odpowiada za opracowanie kilku innych pozycji strategicznych, jak chociażby Strength & Honor, The Chronicles of the Three Kingdoms i Sango 2.

Wszystkie części sagi Takeda przenoszą nas do feudalnej Japonii i pozwalają wcielić się w dowódcę prowadzącego własną armię w bardzo burzliwym okresie historycznym znanym jako Sengoku Jidai. W trzeciej odsłonie wcielamy się w potężnego Daimyo, czyli po prostu władcę jednego z 25 historycznych klanów działających w tamtych czasach. Naszym zadaniem jest nie tylko dowodzenie wojskiem, ale też angażowanie się w sprawy dyplomacji oraz zarządzanie terytorium i zamkami.

W Takeda 3 zastosowano dwa główne poziomy rozgrywki. W ogólniejszym, toczonym na tury, obserwujemy więc trójwymiarową mapę okolicy i zarządzamy naszymi włościami. Możemy między innymi rozbudowywać poszczególne zamki i wzbogacać je o baraki, rynek, czy chociażby farmy. Sprawy dyplomatyczne załatwiamy z głównego pałacu. Dyplomacja nie ogranicza się tylko do zawierania i zrywania sojuszy – autorzy udostępnili nam między innymi opcję wysyłania agentów ninja, którzy mogą sabotować pewne wydarzenia lub zabijać wrogów.

Naszym zadaniem jest również dbanie o stan głównych postaci (dowódców i zarządców), których podczas zabawy spotykamy mnóstwo. Każda z nich zdobywa doświadczenie i rozwija z czasem swoje możliwości. Szczególnie wybitne jednostki można nagrodzić medalem lub wyposażyć w specjalne przedmioty, dzięki czemu zyskamy też ich przychylność.

Drugim poziomem rozgrywki jest natomiast sama walka, aktywowana zawsze gdy spotykają się dwie wrogie armie. Akcja rozgrywana jest tutaj w czasie rzeczywistym, a samo pole potyczki i jednostki zostały przedstawione w pełnym 3D. Przed każdą bitwą musimy ustalić formację naszych oddziałów i obrać taktykę (np. zostawić w obwodzie część oddziałów). Podczas samej walki możemy wysyłać do boju wybrane grupy – ważne jest zdecydowanie się na atak w odpowiednim czasie. Pod uwagę należy brać również takie czynniki jak morale, warunki pogodowe i zmęczenie wojowników.

Do naszej dyspozycji oddano pięć zupełnie różnych typów jednostek, mających pewne silne i słabe strony. Żołnierze posługujący się włócznią nadają się więc idealnie na powstrzymywanie kawalerii, ale na pewno przegrają w konfrontacji z oddziałem samurajów wyposażonych w miecze. Świetne wsparcie oferują łucznicy, przydający się również podczas ataków na zamki i twierdze. W grze pojawiają się również teppo, czyli żołnierze wyposażeni w broń palną.

Twórcy odwzorowali wiele elementów z dużą dbałością o szczegóły – każdy z oddziałów wyposażony jest więc w prawdziwe uzbrojenie i umundurowanie. W grze pojawia się również 37 różnych zamków wzorowanych na faktycznej architekturze z okresu feudalnej Japonii. Podczas walk możemy też zdecydować się na wybór jednej z 12 historycznych formacji wojskowych. Tytuł oferuje ładną grafikę i porządnie zrealizowany interfejs oraz między innymi opcję zobaczenia powtórki z danej potyczki. Oprócz zabawy w pojedynkę możemy zmierzyć się także z innym graczem.

Rozmiar: 1.40 GiB

sprawdź horoskop