Soldier of Fortune – Special Edition [ENG] chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

Gatunek: strzelanki
Tryb gry: single player
Nośnik: 1 CD
Wymagania sprzętowe:
Pentium II 300 MHz, 128 MB RAM, akcelerator 3D, karta dźwiękowa

Do czasu wydania Soldier of Fortune studio Raven Software znane było głównie z produkcji FPS-ów w klimatach dark fantasy (Heretic, Hexen). Nowy projekt zrywał z tą tradycją, przenosząc rozgrywkę w czasy współczesne. Powstająca gra miała stanowić połączenie taktycznej rozgrywki wzorowanej na takich seriach jak Rainbow Six i SWAT, z szybką akcją rodem z Quake II i kinowym wręcz rozmachem fabuły. Od strony wydawniczej nad całym przedsięwzięciem czuwał koncern Activision, który w tym samym czasie stał się właścicielem studia Raven Software.

Akcja Soldier od Fortune koncentruje się wokół dowodzonej przez Sergieja Dekkera grupy terrorystycznej, która kradnie z jednego z magazynów wojskowych w Rosji cztery głowice nuklearne. Terroryści mają zamiar sprzedać niebezpieczny łup dyktatorom z krajów Trzeciego Świata, co rzecz jasna stanowi poważne zagrożenie dla globalnego pokoju.

John Mullins, główny bohater gry, wraz ze swym partnerem Aaronem „Hawkiem” Parsonsem są najemnikami, pracującymi dla tajemniczej organizacji znanej pod nazwą The Shop. Pozostaje ona na usługach rządu USA, a jej członkom zlecane są ściśle tajne misje z kategorii tych, które „nigdy się nie wydarzyły”. Najemnicy otrzymują zadanie wytropienia Dekkera, unieszkodliwienia terrorystów i przejęcia głowic nuklearnych.

Rozgrywka w kampanii dla jednego gracza podzielona jest na 10 misji, toczących się w różnych zakątkach świata. Najemnicy muszą stawić czoła m.in. nowojorskim skinheadom, rebeliantom z Ugandy, yakuzie a także żołnierzom irackim, sudańskim, serbskim i rosyjskim. Do dyspozycji mają oczywiście odpowiednio urozmaicony arsenał broni, w którym znaleźć można m.in. pistolety, strzelby, karabiny snajperskie i maszynowe. Różnią się one nie tylko wyglądem czy techniką strzału, ale przede wszystkim siłą ognia, co ma ogromny wpływ rodzaj powodowanych uszkodzeń ciała.

Oprawa graficzna Soldier of Fortune bazuje na udoskonalonym silniku graficznym Quake Engine II. W pełni autorskim pomysłem studia Raven Software jest za to model zniszczeń ciała GHOUL. Opiera się on na 26 strefach. Trafienie w niektóre (np. głowę) wywołuje natychmiastowy zgon przeciwnika, podczas gdy w inne tylko czasowo wyłącza go z walki. W zależności od użytego kalibru broni postrzał może wywołać tylko niewielkie krwawienie wokół przestrzelin (np. z pistoletu 9 mm), albo wręcz fontanny krwi. Trafienie z ciężkiej broni skutkuje na ogół odstrzeleniem kończyny lub rozległymi obrażeniami.

Z powodu dużej ilości krwi na ekranie w kilku krajach gra trafiła na czarną listę, a w większości sprzedawana była jako produkt wyłącznie dla dorosłych. Wbrew pozorom twórcy Soldier of Fortune zadbali jednak również o bardziej pacyfistyczne rozwiązania. Wytrawni gracze mogą przejść całą grę bez rozlewu krwi – strzelając przeciwnikom w broń i zmuszając ich do poddania się.

Poza kampanią solową Soldier of Fortune umożliwia także rozgrywkę w trybie multiplayer za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu. Pojedynki z żywymi przeciwnikami toczą się na 13 mapach przewidzianych dla opcji Death Match oraz 7 dla Capture The Flag.

Screen:

http://www.gry-online.pl/gra.asp?ID=4287
http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=4020

Rozmiar: 735.70 MiB

sprawdź horoskop