Sniper Elite [ENG] chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

Producent: Rebellion
Wydawca PL: brak danych
Gatunek: Akcja
Tryb gry: Single / Multiplayer
Premiera: wtorek, 18 października 2005
Premiera PL: brak danych
Wymagania: Win 95/98/Me/XP, Pentium III 800 MHz, 128 MB RAM

Nie, nie umarła. Wciąż żyje i ma się dobrze. Tym samym rzucam stanowcze NIE w twarze tych wszystkich oszołomów z konkurencyjnych serwisów, którzy wiosną tego roku ogłosili śmierć projektu Sniper Elite. On istnieje. Ba, ma się całkiem dobrze.

Program od blisko dwóch lat powstaje w kolebce brytyjskiej myśli akademickiej, jakim niewątpliwie jest Oxford. Przygotowują go doświadczeni programiści, twórcy pecetowego Aliens vs. Predator oraz Rainbow Six: Lone Wolf i Delta Force: Urban Warfare, wydanych w wersji na PSX. Produkcją początkowo zajmowali się goście z Wanadoo, współodpowiedzialni m.in. za wielki sukces strzelanki Iron Storm. Spory udział w pracach nad scenariuszem miał Eduard Lussan, człowiek, który wraz z brytyjskimi oddziałami spędził rok w Berlinie Zachodnim w końcu lat 80. Zebrane wówczas przez niego materiały (gość zawsze interesował się historią) pomogły mu przygotować dokumentację do programu oraz dać początek potężnemu zestawowi tekstur, nad którymi biedzi się ekipa grafików. Obecnie pieczę nad grą sprawują brytyjscy historycy, a dystrybucją programu zajmie się… nie wiadomo kto. Bój o Sniper Elite toczy bowiem kilku naprawdę potężnych wydawców.

Akcja programu rozpoczyna się wiosną 1945 roku. Losy II wojny światowej są już praktycznie rzecz biorąc rozstrzygnięte. Warszawa jest wolna, niemieckie niedobitki kryją się też po lasach Francji. Adolf Hitler dostał taki łomot, że go rodzona Ewa Braun nie rozpoznaje. Jego dawna generalska świta siedzi w niewoli bądź w pośpiechu pakuje walizki. Stolica Trzeciej Rzeszy powoli dostaje się w kleszcze, po jej obu stronach stacjonują wojska alianckie. Sam Berlin – wciąż jeszcze niemiecki – penetrowany jest przez niezliczoną liczbę agentów wywiadu rosyjskiego, brytyjskiego, amerykańskiego i francuskiego. Każdy pragnie uszczknąć coś dla siebie.

Gracz wciela się w Petera Mauera, niemieckiego snajpera, który przechodzi na stronę wroga. Pewnego słonecznego dnia daje się skaptować porucznikowi OSS (Office of Strategic Services, poprzednik CIA) i w zamian za amerykański paszport zgadza się wykonać kilkanaście niebezpiecznych misji. Dostaje więc do łap snajperkę, a do kieszeni pistolet, po czym wyrusza na zniszczone, nękane nalotami uliczki Berlina. Przemierza gruzy i ruiny w poszukiwaniu ludzi, których musi zlikwidować. Zdobywa też tajne dokumenty i bierze udział w strzelaninach z przeważającymi siłami wroga, poszukując informacji o przygotowywanej przez Niemców bombie atomowej. Większość jego akcji wymierzona jest tym samym w radziecki SMERSH (Smert Shpionom, czyli Śmierć Szpiegom) i bazuje na prawdziwych wydarzeniach. Zdaniem historyków wydarzenia wiosny 1945 roku stanowiły pierwszy, jeszcze bardzo skromny epizod słynnej Zimnej Wojny.

Gra Sniper Elite, podobnie jak wspomniany już wcześniej Iron Storm, łączy w sobie najlepsze cechy strzelanin FPP i wojennych skradanek TPP. Jej główną zaletą ma być realizm, tj. bardzo wierne odtworzenie wyglądu i atmosfery oblężonego Berlina, dokładne odwzorowanie broni i taktyk stosowanych przez oddziały niemieckie, a także podarowanie grającemu sporej swobody działania. Większość misji da się wykonać na kilka różnych sposobów. Oczywiście również i balistyka zaskakiwać będzie in plus – postrzał w głowę od razu powali przeciwnika, podczas gdy uderzenie w rękę czy nogę jedynie utrudni mu działania (bądź zniechęci do podejmowania jakichkolwiek). Może zdarzyć się też, że ranny żołnierz padnie na ziemię i będzie udawał trupa, dopóki gracz się do niego nie zbliży. Warto też wspomnieć, że gracz zobaczy w programie kilka różnych strzelb i karabinów, a także granaty, bomby, miotacze płomieni i panzerfausta. Niekiedy jednak będzie musiał się zakraść na tyły wroga i wykonać zadanie bez oddawania jednego choćby strzału. Autorzy gry zapowiadają, że znaczenie będzie miał również wiatr, grawitacja, a nawet tętno głównego bohatera!

Rozmiar: 4.32 GiB

sprawdź horoskop