Mass Effect 2 – Pakiet 20 Dodatków [PL] chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

MASS EFFECT 2 – PAKIET 20 DODATKÓW (DLC)
Aby zainstalować te dodatki należy posiadać podstawową wersję gry.

Producent: BioWare Corporation
Wydawca: Electronic Arts Inc.
Kategoria: cRPG / gry akcji

Data Premiery:
Wydano od 26 stycznie 2010 do 7 września 2010.

Tryb gry: single player
Wymagania wiekowe: 18+

Nośnik: nie dotyczy (dodatki pobieramy bezpośrednio z sieci)

Wymagania sprzętowe:
Procesor: Core 2 Duo 1.8 GHz
Pamięć: 1 GB RAM
Karta graficzna: 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
Przestrzeń na dysku: 15 GB
System: Windows XP/Vista/7

W pakiecie znajdziecie kilka większych dodatków:

1. Projekt Hefajstos/Firewalker Pack (ME2_Hammerhead.exe) – Zawiera poduszkowiec anty-grawitacyjny M-44 Młot rozwijający prędkość do 120 km/h i uzbrojony w rakiety samonaprowadzające. Dodatek zawiera również 5 misji, w których będzie można wykorzystać nowy pojazd. Po wykonaniu wszystkich zadań w naszej kajucie pojawia się artefakt Protean przypominający ten, który można było znaleźć w części pierwszej na planecie Eletania.

2. Pakiet Nadzorca/Overlord (ME2_Overlord.exe) – Stawimy czoło agresywnej sztucznej inteligencji. Rozszerzenie można rozegrać w dowolnym momencie podstawowej wersji gry, zarówno przed głównym finałem, jak i po tych wydarzeniach.
Fabuła obraca się wokół nieudanego eksperymentu, w którym Cerberus usiłował znaleźć sposób na komunikowanie się z Gethami.

3. Kasumi: Skradzione wspomnienia/Kasumi: Stolen Memory (ME2_Kasumi.exe) – Dodaje nowego członka drużyny, Kasumi Goto, będącą złodziejką. Dodatek skupia się na „misji lojalnościowej” czyli odzyskaniu graybox'u (urządzenie przechowujące wspomnienia) partnera Kasumi. Podczas wykonywania zadania odwiedzamy willę Donovana Hocka, a naszym celem staje się dostanie do jego prywatnego skarbca-muzeum. Po dostaniu się do niego możemy obejrzeć unikatową kolekcję eksponatów pochodzących od różnych ras. Jest to okazja do zapoznania się z niektórymi wydarzeniami, jakie miały miejsce na długo przed wydarzeniami z gry (jak np. II wojna secesyjna w Stanach Zjednoczonych). Dodatkowo jednym z eksponatów jest nowa broń M-12 Szarańcza, pistolet maszynowy, z którego zginęło trzech prezydentów USA. Poza bronią, dodatek dodaje również nowy strój (garnitur, w którym rozpoczynamy misję), który możemy nosić na pokładzie Normandii. Pomieszczenie na statku, które odblokowuje się po zwerbowaniu Kasumi, dodatkowo zawiera, bar w którym możemy przygotowywać drinki.

4. Zaeed: Cena Zemsty/Zaeed :The Price of Revenge (ME2_Zaeed.exe) – Kolejny członek, który wzbogaci naszą drużynę.Zaeed Massani służył w oddziałach Przymierza, nim zdobył reputację najniebezpieczniejszego łowcy nagród w Systemach Terminusa. Od dwudziestu lat angażuje się w wojnę dla zysków, jednak teraz chce zakończyć swoje życie jako najemnik ale przedtem chce jeszcze dorwać człowieka, który zalazł mu za skórę 20 lat temu – oczywiście jest to jego „misja lojalnościowa” i tylko od nas zależy kiedy i czy w ogóle ją wykonamy. Można w niej znaleźć nową ciężką broń – M-451 Ognista Burza.

5. Miejsce katastrofy Normandii/Normandy Crash Site (ME2_NormandyCrash.exe) – Dodaje miejsce katastrofy pierwszej Normandii. Na miejscu można rozstawić pomnik za poległych oraz odnaleźć 20 nieśmiertelników członków załogi. Zawiera także pamiętnik jednego z członków załogi oraz zniszczony hełm głównego bohatera, który po odnalezieniu zostaje ustawiony na biurku w kajucie.

6. Kryjówka Handlarza Cieni/Lair of the Shadow Broker (ME2_ShadowBroker.exe) – Oficjalnie nie da się go zainstalować na polską wersję językową. Jednak fani zmienili ten stan rzeczy i teraz możemy przeżyć kolejną przygodę z postacią znaną już z pierwszej części gry – Liarą T'Soni.
Rozszerzenie możemy rozegrać jak tylko dotrzemy na Illium lub w innym dowolnym momencie gry. Zapolujemy w nim razem z Liarą na Handlarza Cieni. Jest to najdłuższy dodatek z dotąd wydanych i zapewnia sporo zabawy ( Np: poprowadzimy taksówkę w dynamicznym pościgu, weźmiemy udział w dwóch ciekawych starciach oraz poznamy nową rasę, która zamieszkuje odległą galaktykę) a na końcu zyskamy dostęp do paru ciekawych możliwości np: ponowny trening mocy dowolnego członka drużyny i nie tylko.

Reszta to mniejsze rozszerzenia, które wzbogacają nasz arsenał lub kolekcję pancerzy czy też samych hełmów:

7. Interfejs Strażnik/Sentry Interface (ME2_Sentry.exe) – Hełm zwiększający siłę tarcz o 5%

8. Kaptur rozpoznawczy/Recon Hood (ME2_ReconHood.exe) – Hełm zwiększający obrażenia broni o 5%

9. Osłona głowy Umbra/Umbra Visor (ME2_UmbraVisor.exe) – Hełm zwiększający siłę mocy o 5%

10. Karabin M-29 Siekacz/M-29 Incisor Rifle (ME2_Incisor.exe) – Zawiera Karabin snajperski M-29 Siekacz, który strzela w przeciwnika dość skutecznymi krótkimi seriami.

11. Broń i pancerz Zbieraczy/Collector's Weapon & Armor (ME2_Collectors.exe) – Zawiera karabin szturmowy Zbieraczy oraz ich pancerz, dający 10% do regeneracji życia, zwiększający szybkość szarży o 10% oraz zwiększający ilość życia o 20%

12. Pancerz Inferno/Inferno Armor (ME2_Inferno.exe) – Ognisto-pomarańczowy pancerz zwiększający możliwości negocjacji, siłę mocy oraz szybkość szarży o 10%

13. Broń i pancerz Terminusa/Terminus Weapon & Armor (ME2_Terminus.exe) – Zawiera ciężką broń M-490 Czarna Burza oraz pancerz Terminusa, zwiększający szybkość szarzy, zapas amunicji o 10%, a siłę tarcz o 15%

14. Broń i pancerz Cerberusa/Cerberus Weapon & Armor (ME2_CerberusWpnArmor.exe) – Zawiera strzelbę M-22 Patroszyciel oraz zbroję szturmową organizacji Cerberus, zwiększającą zapas amunicja do broni ciężkiej, siłę tarcz oraz ilość życia o 10%.

15. Projektor Błyskawic Cerberusa/Cerberus Arc Projector (ME2_CerberusArc.exe) – Nowa ciężka broń, zadająca obrażenia elektryczne.

16. Pancerz Krwawych Smoków/Blood Dragon Armor (ME2_BloodDragon.exe) – Zawiera pancerz tematyczny powiązany z grą Dragon Age: Początek. Pancerz zwiększający siłę mocy o 15% i tarcz o 10%.

17. Pakiet uzbrojenia/Firepower Pack (ME2_FirepowerPack.exe) – Dodaje ciężki pistolet X-5f Falanga z celownikiem laserowym, ciężki karabin półautomatyczny X-96e Motyka i strzelbę plazmową Gethów.

18. Pakiet Wyrównawczy/Equalizer Pack (ME2_EqualizerPack.exe) – W skład Pakietu Wyrównawczego wchodzą Hełm Kondensatorowy (zmniejsza opóźnienie początku regeneracji tarcz o 10%), Osłona głowy Archont (skraca czas ładowania mocy o 5%) oraz Pancerz Inferno (+10% do umiejętności negocjacji, obrażenia od mocy technologicznych oraz biotycznych +10%, prędkość szarży +10%)

19. Pakiet Egida/Aegis Pack (ME2_AegisPack.exe) – Dodaje karabin snajperski M-29 Siekacz oraz nową zbroję Pustułka składającą się z 5 oddzielnych części. Każda część posiada własne modyfikatory i można je używać w dowolnych konfiguracjach z innymi częściami nie koniecznie pochodzącymi od pancerza Pustułka.

20. Zestaw innych strojów 1/Alternate Appearance Pack #1 (ME2_AltAppearance1.exe) – Zawiera nowe stroje dla następujących postaci: Garrus, Thane i Jack (Obiekt Zero).

!!!UWAGA!!!
Rozszerzenia są w pełni w wersji polskiej wyjątek stanowi „Kryjówka Handlarza Cieni”, która nigdy nie została wydana w wersji polskiej. Dlatego jest tu umieszczona wersja angielska + spolszczenie napisów z instalatorem ułatwiającym instalację wykonanym przez fanów gry i stąd w nazwie .
„Dodatkowe stroje” też nie są do końca polskie.
Jeśli ubierzemy w nie postacie dla, których są przeznaczone spowodują iż będą one podczas walki używać anglojęzycznych okrzyków np: I have a shoot zamiast mam trafienie. Po przebraniu w standardowe stroje wszystko wraca do normy.

Szczegółowa instrukcja instalacji i parę dodatkowych informacji znajdziecie w pliczku tekstowym o jakże wdzięcznej nazwie !INSTRUKCJA INSTALACJI!

Na dzień dzisiejszy są to wszystkie DLC jakie ukazały się do gry Mass Effect 2 w wersji na komputery PC.
Na konsoli XBOX360 znajdziemy dodatkowo 2 DLC Mass Effect 2 Squad Picture Pack 1 i 2 zawierające:
Pack 1 – Zestaw pięciu obrazków przedstawiających członków drużyny (Grunta, Samare, Thane’a, Tali oraz komandora Sheparda).
Pack 2 – Zestaw pięciu obrazków przedstawiających postacie z gry (Zbieracza, Człowieka Iluzje, Legiona, „egoistycznego” Sheparda oraz wojowniczkę Zaćmienia).

Rozmiar: 4.80 GiB

sprawdź horoskop