Rocket Knight – HI2U [ENG] chomikuj

Baner Torrentos
Sprawdź już teraz! (LINK)

zręcznościowe ( platformówki )
12 maja 2010 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )
12 maja 2010 ( data premiery w USA )

Pentium IV 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB RAM, 800 MB HDD, Windows XP SP2/Vista/7

Screeny: http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=185347

Obcjonalnie możecie sobie wrzucić do gry ten dodatek od SKiDROW:

http://www.przeklej.pl/plik/rocket-knight-language-selector-skidrow-rar-0014ml14kcdk2j6

Sequel jednej z bardziej znanych platformówek wydanych pierwotnie na konsolę Sega Megadrive. W grze wcielamy się w dzielnego torbacza, wyposażonego w odrzutową rakietę na plecach umożliwiającą mu dotarcie do odległych platform.

Maskotka Konami, torbacz Sparkster wraz ze swoim charakterystycznym odlotowym plecakiem powraca – tym razem w wersji na PC oraz konsole nowej generacji. Co prawda Konami bardzo lubi odświeżać hity z 16-bitowych konsol, ale nowa odsłona przygód Sparkstera nie jest remakiem, a pełnoprawnym sequelem gry, której ostatnia część wyszła grubo ponad dekadę temu w wersji na konsolę Sega Megadrive. Rocket Knight jest platformówką 2.5D z grafiką w jakości HD. Nad grą pracował zespół mający na swoim koncie takie tytuły, jak Silent Hill: Origins czy Overlord: Dark Legends.

Od momentu ostatniego spotkania z graczami, Sparkster przeprowadził się i żył ze swoją rodziną w cichym, spokojnym miejscu. Do czasu, kiedy nad królestwem Zephyrusa zawisła groźba nadciągającej wojny. Bohater powraca i z zaskoczeniem spostrzega, że jego wcześniejsi wrogowie walczą po stronie króla przeciwko armii wilków, a nikczemny Axel Gear podczas jego nieobecności przejął rolę królewskiego rakietowego rycerza. Rozczarowany Sparkster nie zamierza się tej sytuacji bezczynnie przyglądać i wyposażony, jak zawsze, w niezawodną rakietę na plecach i miecz w łapce stawia czoła kolejnym wrogom. Fabułę gry odkrywają, krótkie nieme scenki, jakby wyjęte z 16-bitowego tytułu.

Każdy ze światów gry składa się z kilku poziomów platformowych oraz jednego, w którym przyjdzie nam latać rakietą. Poziomy składają się z wielu możliwych do wyboru dróg i alternatywnych ścieżek. Poza pokonywaniem wrogów zbieramy skarby oraz power upy. W nowym epizodzie dostępne są wszystkie nabyte przez Sparkstera w czasie poprzednich przygód umiejętności, a mechanika gry jest wypadkową dwóch poprzednich. W czasie walki posługujemy się głównie atakami o krótkim zasięgu, jednak wypełniony pasek mocy pozwala na użycie ataków specjalnych rażących na większą odległość. Waleczny torbacz potrafi odbijać mieczem nadlatujące pociski z powrotem w stronę wroga, dzięki czemu możemy uzyskać bonusowe punkty zniszczeń. Do perfekcji opanował również sztukę posługiwania się swoim zwinnym ogonem. Dużą rolę w rozgrywce odgrywa rakieta używamy jej do poruszania się między platformami oraz wskakiwania na ukryte areny. Poza tym służy nam też jako niezawodne narzędzie do niszczenia ścian i tworzenia nowych przejść.

Dla doświadczonych fanów, przeznaczony jest tryb arcade, w którym obowiązują identyczne jak w poprzednich częściach reguły oznacza to brak możliwości zapisu gry i konieczność przechodzenia jej etap po etapie. Dla mniej wymagających graczy wprowadzono również tryb gry dowolnej, umożliwiający zapisanie savea w dowolnym momencie rozgrywki. Wtedy postęp rozgrywki można przywrócić w każdym momencie i wystarczy jedynie wybrać poziom oraz konkretną, interesującą nas platformę. Do gry wprowadzono nowoczesne elementy, takie jak achievmenty i trofea, a dobry wynik czasowy lub punktowy pozwala nam na wpisanie się na listę najlepszych graczy.

Rozmiar: 668.28 MiB

sprawdź horoskop